منوی اصلی سايت
راديو هنوز راهي دراز پيش رو دارد
مديران 12 شبکه راديويي ايران و 26 مهمان خارجي هفتمين جشنواره راديو با حضور در گفتگويي سازنده ، افقهاي تازه اي براي اين رسانه طراحي کردند.
دوشنبه، 23 بهمن 1385     ساعت: 06:35
مديران 12 شبکه راديويي ايران و 26 مهمان خارجي هفتمين جشنواره راديو با حضور در گفتگويي سازنده ، افقهاي تازه اي براي اين رسانه طراحي کردند.
در ابتداي اين نشست ، دکتر حسن خجسته ، معاون صداي جمهوري اسلامي ايران از حمايت هاي رئيس اتحاديه آسيا و اقيانوسيه (EBU)تشکر کرد و گفت: چرا براي آينده راديو بايد نگران باشيم؟ هر رسانه ماهيتي دارد و همه جوامع به همه ظرفيت رسانه ها نيازمند هستند. به همين دليل ، هيچ رسانه اي به طور کامل نمي تواند جايگزين کامل رسانه اي ديگر شود. خجسته با دفاع از رسانه اي که اداره آن را به عهده دارد، خطاب به همکاران خود گفت: راديو يک ويژگي استثنايي دارد و آن ويژگي ، سرعت انتقال صداست.
بايد ويژگي هاي ذاتي راديو را بشناسيم و از آنها درست استفاده کنيم. النا از راديو هلند گفت: در فرانسه و برخي کشورهاي اروپايي ، بودجه راديو در حال کم و قطع شدن است.
همکار ديگر او، کريستين ورت که از آلمان در اين جشنواره حضور يافته اظهار کرد: در دنياي امروز با حضور تنوع موارد سرگرم کننده و قدرت انتخاب افراد، نيازمند محتواي جذاب در راديو هستيم.
در اين نشست استلي - رئيس اتحاديه EBU با بيان اين که بين اعضاي راديو در دنيا چنين فرصتي را نديده ام ، گفت: از گردهم آمدن 800 فعال راديو در يک جشنواره خوشحالم.
جشنواره راديو در ايران فرصت خوبي براي راديوهاي محلي و بومي و راديوي سراسري است و در بخش بين الملل ، فرصتي براي آشنايي برنامه سازان جهان فراهم مي کند. ابراهيم احمد، مدير کل راديو سراسري رياض نيز در اين نشست گفت: وقتي مي گفتند از راديو سخن بگو، تصور مي کردم از مساله اي شکست خورده حرف مي زنيم ؛ اما با حضور در اين جشنواره نظر ديگري پيدا کردم. معتقدم شما در جمهوري اسلامي ايران ، اين مساله را درک کرديد و موقعيت خوبي براي راديو اختصاص داده ايد. يکي ديگر از برنامه سازان راديو آفريقاي جنوبي در اين نشست گفت: صحبتهاي زيادي از مرگ راديو شده است ؛ اما معتقدم با حضور فناوري جديد، راديو هنوز خيلي راه براي طي کردن دارد. وي که يکي از مديران بزرگترين راديوي آفريقاي جنوبي است ، از راهيابي برنامه اش به جشنواره ابراز خرسندي کرد و گفت: به فکر افتاده ايم چنين جشنواره اي را در کشور خود با حضور برنامه سازان دنيا برگزار کنيم.
يکي از برنامه سازان راديو ملي يونان و نماينده EBU نيز گفت: خبرگزاري هاي کشورهاي اروپايي شايد به دليل آنچه امريکا در نظر دارد، نمي توانند خبرها را آن گونه که بايد منعکس کنند ؛ ولي حضور ما در ايران ، باعث آشنايي بيشتر از اين کشور و ديدگاه هاي مثبت شده است.
در اين جلسه چند تن از برنامه سازان خارجي نظرات خود را نسبت به ديدار رهبر معظم انقلاب بيان کردند. النا اين ديدار را فرصتي استثنايي دانست و از رهبر معظم انقلاب به عنوان شخصي با سعه صدر بالا ياد کرد و گفتگوي دوطرفه با ايشان را قابل توجه دانست.
يکي از مدرسان فرانسوي نيز از رهبر معظم انقلاب به عنوان مردي قدرتمند، جدي و سختکوش نام برد و گفت: به محض اين که به کشور خود بازگردم ، از آنجا که محقق و مدرس هستم ، تمام احساسم را بازگو خواهم کرد.
کريستين کنوويلا، مدرس رسانه و سينما و تئاتر فرانسه که در ديدار با رهبر معظم انقلاب درباره ارتباط با غرب و چگونگي آن سوال کرده بود به ايسنا گفت: «رهبر شما شخصي بزرگ ، مصمم و شجاع است. ايشان در پاسخ کوتاه به من گفتند در وسايل ارتباط جمعي بايد بحث و گفتگوي تمدنها را پيگيري کنيم.» او درباره دستيابي به انرژي هسته اي از سوي ايران گفت: فکر مي کنم اين موضوع در هر شرايطي حق ايران است.

منبع: http://www.jamejamonline.ir/shownews2.asp?n=136122&t=fp

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان